Sprawdź

co u nas słychać

Sprawdź

co u nas słychać

Amerykańskie piel...

Amerykańskie pielęgniarki na Dzień Kobiet

Amerykańskie pielęgniarki na Dzień Kobiet

Aktualności, Wystawy

Umundurowanie, wyposażenie oraz przedmioty osobiste pielęgniarek z okresu II wojny światowej – to można zobaczyć na nowej wystawie czasowej w Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli. „Army Nurse Corps. It’s a woman’s war too” poświęcona jest historii amerykańskiego korpusu armijnego pielęgniarek (ANC).

Wystawa zwraca uwagę na rolę, którą odegrały pielęgniarki podczas II wojny światowej. Pokazuje również, że umundurowanie pielęgniarki to nie tylko biały fartuch lub dopasowany mundur, a także  stalowy hełm, wojskowe buty czy lotniczy kombinezon. Prezentowane na wystawie zbiory pochodzą z kolekcji prywatnych.

Wystawę można zwiedzać od dziś, 8 marca aż do 29 kwietnia 2018.

Jest to pierwsza wystawa w Muzeum Uzbrojenia w całości poświęcona amerykańskiemu umundurowaniu z okresu II wojny światowej.

Proponowane

Aktualności, Wydarzenie

Promocja książki: „Pomnik Armii >>Poznań<<” red. Małgorzaty Schmi...
24.01
2023

Muzeum Armii "Poznań", Muzeum Uzbrojenia

Razem z Wydawnictwem Miejskim Posnania zapraszamy na promocję książki poświęconej unikatowemu pomnikowi, który w ubiegłym roku skończył 40 lat. Wyd...

Edukacja

Senioralny październik w WMN
1-31.10
2022

Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919, Muzeum Uzbrojenia

Nadejście kalendarzowej  jesieni zwiastuje zbliżające się święto wszystkich Seniorów. Przed nami Senioralni. Poznań 2022  oraz Weekend Seniora z Ku...

Aktualności, Muzeum online, Wystawa online

Wirtualny Spacer po wystawie czasowej: „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat pols...
15.08
2022

Muzeum Uzbrojenia

Z okazji Święta Wojska Polskiego zapraszamy na wirtualne zwiedzania wystawy czasowej  „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat polskich Komandosów”.