Zapraszamy na wirtualne spotkanie z Krzysztofem Hoffem, autorem książki „Skrzydła niepodległej, o wielkopolskim lotnictwie w okresie Drugiej Rzeczypospolitej”. 

W tym roku, z okazji 100. rocznicy zwycięstwa Polaków w wojnie polsko-bolszewickiej (również na niebie) Wielkopolskie Muzeum Niepodległości wznowiło tytuł. Drugie wydanie zostało uzupełnione i poprawione. Zmieniła się szata graficzna i format. Książka „Skrzydła niepodległej” jest pierwszą próbą zbadania i opisania wielkopolskiego lotnictwa w okresie po odzyskaniu niepodległości do wybuchu drugiej wojny światowej. Stała się podwaliną do kolejnych badań i prac. W prezentowanym filmie Autor w interesujący sposób opisuje kilka ciekawych aspektów, znacznie więcej znajdą ich Państwo czytając książkę.

Publikację Krzysztofa Hoffa można polecić wszystkim pasjonatom polskiego lotnictwa, zwłaszcza miłośnikom jego wielkopolskich wątków. Czytelnik w książce odnajdzie wciągającą,  a niekiedy nawet żartobliwą  narrację. Styl popularno-naukowy znajdzie zwolenników wśród hobbystów, ale i znawców. Zapraszamy do lektury!

Książka jest dostępna wyłącznie w oddziałach Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.