Witrualne zwiedzanie

Wirtualny spacer po Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Zapraszamy na wirtualne zwiedzanie ekspozycji stałej Wielkopolskiego Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

Wirtualny spacer powstał dzięki współpracy z firmą SCANPORT.PL – wirtualne spacery

Wirtualny Spacer

 

„Odkrywcy Zdobywcy na szlaku Powstania Wielkopolskiego!”

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości wspólnie z projektem Odkrywca Zdobywca zapraszają na wirtualną grę terenową. Wyruszcie szlakiem Powstania Wielkopolskiego i odnajdźcie wszystkie rozetki! Znajdziecie je w gmachu historycznego Odwachu, gdzie dziś mieści się Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Rozglądajcie się uważnie i poznajcie dzieje wielkiego zrywu Wielkopolan! Kliknijcie na poniższy link i rozpocznijcie wirtualne zwiedzanie

Odkrywcy Zdobywcy na szlaku powstania wielkopolskiego! Zagraj!

Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956

Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 zaprasza na wirtualny spacer po swojej ekspozycji. Przedsięwzięcie realizuje założenia programu Kultura Dostępna, aby wspierać integrację społeczną i umożliwić obcowanie ze zbiorami osobom zagrożonym wykluczeniem.

Dzięki temu każdy użytkownik Internetu zyska możliwość zobaczenia przestrzeni Muzeum po modernizacji z 2020 roku oraz poznania historii sprzed 65 lat, która rozpoczęła marsz Polaków ku wolności. Bez Poznańskiego Czerwca, który był pierwszym strajkiem w okresie Polski Ludowej, nie doszłoby do demokratyzacji naszego państwa w końcówce ubiegłego stulecia.

Wirtualny spacer został wykonany we współpracy z firmą SKANOWANIE XYZ.

https://www.skanowanie.xyz/wmn-muzeum-czerwiec1956

 

Wirtualny Spacer po Galerii Plakatu i Schronie Przeciwatomowym dla Władz Miasta Poznania

Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 zaprasza na wirtualny spacer po Galerii Plakatu z Okresu Socjalizmu oraz Schronie Przeciwatomowym dla Władz Miasta Poznania.

W otwartej w 2018 roku przestrzeni wystawienniczej znajdującej się w willi nad schronem zaprezentowano zarówno plakaty i obrazy pochodzące ze zbiorów Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, jak i meble pozyskane w celu wzbogacenia tworzonej ekspozycji. Podczas spaceru każdy zainteresowany sztuką plakatu dostanie możliwość zobaczenia zamkniętej na co dzień przestrzeni wystawienniczej.

Wirtualny spacer został wykonany we współpracy z firmą SKANOWANIE XYZ.

https://www.skanowanie.xyz/wmn-galeria-socrealizmu

Spacer wirtualny w Schronie Przeciwatomowym dla Władz Miasta Poznania, poprzez medium internetowe, otwiera zamkniętą na co dzień dla zwiedzających przestrzeń, zbudowanego w latach 50. obiektu ochronnego. Początkowo wchodził on w struktury Terenowej Obrony Przeciwlotniczej, następnie Powszechnej Samoobrony, aż w końcu Obrony Cywilnej. Przestał funkcjonować operacyjnie w 1994 roku. Został odtajniony w 2000 roku, a po raz pierwszy udostępniono go zwiedzającym w 2012 roku.

Wirtualny spacer został wykonany we współpracy z firmą SKANOWANIE XYZ.

Schron: https://www.skanowanie.xyz/wmn-schron