„Namaluj wizytę w muzeum” – wyniki konkursu

Konkursy

dla małych i dużych

„Namaluj wizytę w muzeum” – wyniki konkursu

Konkursy

dla małych i dużych

„Namaluj wizytę w muzeum” – wyniki konkursu

„Namaluj wizytę w muzeum” – wyniki konkursu

„Namaluj wizytę w muzeum” – wyniki konkursu

Drodzy Uczestnicy,

dziękujemy za wszystkie zgłoszenia konkursowe. Czas trwania ostatniego z nich został już zakończony. O aktualnych konkursach będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz Facebooku.

Tymczasem dziękujemy za  udział w konkursie „Namaluj wizytę w muzeum”. Wasze wirtualne zwiedzanie oraz wspomnienia z ostatniego pobytu w muzeum zabrały nas w ciekawą podróż. Zaczęliśmy od „naszego podwórka”. Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu to nie lada gratka dla miłośników militariów. Znajdziecie tam prawdziwe  pojazdy i samoloty wojskowe! Jeśli jeszcze nie byliście na poznańskiej Cytadeli, z pewnością zachęcą Was prace Krysi, Kubusia, Łukasza i Kajtka. Kolejnym miejscem na mapie zwiedzania było Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Historyczny budynek Odwachu poznacie bez trudu, widząc rysunek Gabrysi. To tu opowiadamy o zwycięskim zrywie Wielkopolan 1918-1919. Jego uczestnicy, chcąc pokazać że są Polakami i walczą w Polskiej sprawie, przypinali do mundurów rozety patriotyczne. Oskar zapamiętał, że wykonane były w barwach biało-czerwonych.  Kilka ulic dalej, w gmachu Zamku Cesarskiego w Poznaniu, znajduje się Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956. Czy wiecie, że w jego wnętrzu znajdziecie zielony tramwaj? Zobaczycie go na rysunku Jagienki. Przenosimy się teraz do Muzeum Narodowego w Poznaniu, które zapamiętała Hania. Wiszą w nim obrazy znanych malarzy, między innymi słynne pajace Tadeusza Makowskiego. Wraz z Wami wirtualnie wyjechaliśmy poza Poznań, a nawet poza granice naszego kraju. Maja wymalowała wizytę w Parku Dinozaurów, zapamiętała wiele gatunków prehistorycznych zwierząt. Swoje muzeum mają nawet zabawki, które zwiedziła Bogna. Misia Uszatka nie trzeba chyba przedstawiać. Lenka była w Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego, a Anielka wyjechała aż na La Palmę i zwiedziła Muzeum Krzysztofa Kolumba!

Dziękujemy za wszystkie przesłane prace. Nagrody dla laureatów konkursu prześlemy pocztą na wskazany w formularzu adres korespondencyjny

Laureaci konkursu „Namaluj wizytę w muzeum”

Proponowane konkursy

Konkurs

/

Aktualny

Konkurs
Aktualny

Do naszych muzealnych zbiorów dołączyły dwa wyjątkowe okazy! Pomóżcie nam je nazwać!

Konkurs

/

Rozstrzygnięty

Konkurs
Rozstrzygnięty

Kolejny raz uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa wielkopolskiego będą mieli okazję, aby wykazać się wiedzą na temat historii Poznańskiego Czerwca ’56.