Muzeum Uzbrojenia

Muzeum

Uzbrojenia

Muzeum Uzbrojenia

Muzeum

Uzbrojenia

Muzeum Uzbrojenia

Muzeum Uzbrojenia

Muzeum Uzbrojenia

Miejsce: Muzeum Uzbrojenia, Park Cytadela

Termin: środy, czwartki i piątki w godzinach 10.00 – 15.00 po wcześniejszym kontakcie telefonicznym

Zapisy: tel. +48 (61) 820 45 03/ 885 444 557

Koszt: bilet wstępu do Muzeum + 170 zł od grupy

Rychtyg knary i maszynki. Uzbrojenie Wojsk Wielkopolskich 1919 – 1921

(lekcja na wystawie czasowej; w ofercie do końca marca 2024 r.), ok. 40 min.

Zajęcia na wystawie działają na wszystkie zmysły, a także przybliżają okoliczności w jakich walczyli Wielkopolanie. Ekspozycja mimo, że poświęcona uzbrojeniu opowiada losy zwyczajnych ludzi – młodych chłopaków, uczestników walk. Na wystawie zobaczymy podstawowe typy broni palnej takie jak: rewolwery, pistolety, karabiny, karabinki oraz ciężkie i lekkie karabiny maszynowe. Tytułowe „Rychtyg knary i maszynki”, które są określeniem gwarowym będą okazją do zabaw z gwarą zarówno dla starszych, jak i młodszych uczniów.

„Uzbrojenie z (nie)odległej galaktyki – broń palna w uniwersum Gwiezdnych Wojen na przykładzie wybranych modeli” od października 2023 r. (90 min.)

Idealny wybór dla fanów Gwiezdnych Wojen, którzy chcieliby zgłębić temat broni wykorzystywanej w kultowej sadze George’a Lucasa. Prelekcja przybliży słuchaczom genezę broni spotykanej w uniwersum Star Wars. Większość blasterów konstrukcyjnie wywodzi się z historycznej broni używanej przez ludzkość w końcówce XIX wieku i przez cały XX wiek. Poprzez tę prezentację autor spróbuje udowodnić, że uzbrojenie Gwiezdnych Wojen, wcale nie jest z odległej galaktyki.

TOP 10 (90 min.)

Na ekspozycji Muzeum Uzbrojenia prezentowanych jest kilka tysięcy eksponatów. W ramach spotkania przyjrzymy się dziesięciu wybranym obiektom, które zdaniem naszych kustoszy są szczególnie interesujące i warte uwagi. Następnie młodsi uczniowie będą mogli narysować najciekawszy według nich eksponat, a starsi sprawdzić się w quizie.

Proponowane

Warsztaty

Oferta dla nauczycieli i przewodników 2023

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Oferta przygotowana z myślą o nauczycielach i przewodnikach na rok 2023

Lekcje

Muzeum Armii "Poznań"

Muzeum Armii "Poznań"