KONKURS rodzinny „Imię dla misia”

Muzeum Powstania

Wielkopolskiego 1918-1919

KONKURS rodzinny „Imię dla misia”

Muzeum Powstania

Wielkopolskiego 1918-1919

KONKURS rodzinny „Imię dla misia”

30 września, 2023

KONKURS rodzinny „Imię dla misia”

Do naszych muzealnych zbiorów dołączyły dwa wyjątkowe okazy! Trocinowe misie pochodzą z 1930 roku i już zadomowiły się na wystawie w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919. Wkrótce będą towarzyszyły najmłodszym podczas warsztatów w ramach projektu Ejbry w Muzeum. Tymczasem ogłaszamy konkurs: poszukujemy imion dla naszych miśków!

Zasady udziału w konkursie:

  • prosimy o przesłanie propozycji dwóch imion dla misiów mailowo na adres edukacja@wmn.poznan.pl do 30.09.2023 r.
  • do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, ale szczególnie liczymy na pomysły najmłodszych
  • spośród nadesłanych propozycji muzealne jury wybierze imiona dla niedźwiadków
  • wyniki ogłosimy do 4.10.2023 r. na stronie internetowej i profilu FB.
  • z autorami wyłonionych imion skontaktujemy się mailowo. Na zwycięzców czeka rodzinny pakiet książek i gadżetów oraz zaproszenia na wydarzenia w ramach projektu „Ejbry w Muzeum”.

WYNIKI KONKURSU

Dziękujemy za wszystkie ciekawe i oryginalne propozycje. Decyzją muzealnego jury nasze trocinowe niedźwiadki otrzymały imiona HIPOLIT oraz IGNACY. Z autorami wyłonionych imion skontaktujemy się mailowo. Hipolit i Ignacy dopiero rozpoczynają swoją muzealną służbę na rzecz edukacji ejbrów. Będzie więc jeszcze okazja, by śledzić ich dalsze losy.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
z siedzibą w Poznaniu przy ul. Woźnej 12, a szczegółowe informacje dotyczące m.in. celu, zakresu, i okresu zbierania, przetwarzania i przechowywania danych osobowych oraz praw jakie z tego tytułu przysługują, dostępne są na stronie internetowej Muzeum: www.wmn.poznan.pl

Proponowane konkursy

Konkurs

/

Rozstrzygnięty

Konkurs
Rozstrzygnięty

Kolejny raz uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa wielkopolskiego będą mieli okazję, aby wykazać się wiedzą na temat historii Poznańskiego Czerwca ’56.

Konkurs

/

Rozstrzygnięty

Konkurs
Rozstrzygnięty

Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu „Wielkopolska warta Powstania” uczniów klas IV – VIII z niepełnosprawnością intelektualną.