Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

IV Test Wiedzy o Poznańskim Czerwcu dla uczniów szkół średnich

Konkursy

dla małych i dużych

IV Test Wiedzy o Poznańskim Czerwcu dla uczniów szkół średnich

IV Test Wiedzy o Poznańskim Czerwcu dla uczniów szkół średnich

11 kwietnia, 2022
Konkursy

Rozstrzygnięty

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji Testu Wiedzy o Poznańskim Czerwcu. Kolejny raz uczniowie i uczennice szkół średnich będą mieli okazję, aby wykazać się wiedzą na temat historii Poznańskiego Czerwca ’56.

Test będzie złożony z czterech etapów. W ramach każdego z nich osoby zgłoszone do konkursu będą miały odpowiedzieć na 10 pytań zamkniętych, na które każdorazowo będzie do wyboru tylko jedna poprawna odpowiedź. Etapy dotyczyć będą szerokiego kontekstu historycznego związanego z Poznańskim Czerwcem ’56:

  1. Sytuacja społeczno-ekonomiczna Poznania od końca II wojny światowej do 1956 roku
  2. Przebieg strajku i demonstracji z 28 czerwca 1956 roku
  3. Konsekwencje i skutki Poznańskiego Czerwca
  4. Sposoby upamiętnienia na terenie Poznania oraz osoby związane z Poznańskim Czerwcem

Test odbędzie się 21 czerwca 2022, w godzinach 11.00-12.00, w formie on-line, za pośrednictwem portalu wwww.testportal.pl

Uczniowie zgłoszonych szkół otrzymają od nas pakiet materiałów, dzięki którym będą mogli przygotować się merytorycznie do Testu.

Każda ze szkół może zgłosić do udziału tylko jedną osobę.

Termin składania zgłoszeń mija 29 kwietnia 2022 roku o godzinie 16:00. Zgłoszenia można kierować do nas drogą mailową na adres: czerwiec@wmn.poznan.pl lub telefonicznie: +48 61 852 94 64.

Zgłoszone szkoły będą musiały zaakceptować regulamin konkursu, który zostanie udostępniony na stronie Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości: www.wmn.poznan.pl. Regulamin będziemy przesyłać również zapisanym do Testu szkołom drogą mailową.

W Teście może wziąć udział maksymalnie 50 uczniów, przez co o akceptacji zgłoszeń decyduje ich kolejność. Jeśli do Testu zgłosi się mniej niż 5 szkół, wówczas Test nie odbędzie się, a zgłoszone szkoły zostaną przez nas poinformowane o tym fakcie.

Serdecznie zapraszamy do udziału i przesyłania zgłoszeń!

Wszystkie dokumenty w wersji zip. – IV Test Wiedzy_dokumenty

Regulamin IV Testu Wiedzy

Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy osoby pełnoletniej test wiedzy

Załącznik nr 2 – Formularz zgłoszeniowy osoby niepełnoletniej test wiedzy

Plakat w pdf – plakat Test Wiedzy

Konkurs odbywa się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Partnerem Strategicznym Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 jest Lotto.

Proponowane konkursy

09.05 - 30.09
2024
Aktualny

Cofamy się do XIX i początków XX wieku, szperamy w archiwach, słuchamy lokalnych historii, weryfikujemy źródła, odnajdujemy bohaterów tamtych czasów, badamy ich życiorysy.

17.04 - 10.05
2024
Aktualny

Zapraszamy do udziału w konkursie upamiętniającym Powstanie Wielkopolskie. Zaprojektujcie mural, a potem zrealizujecie swój pomysł w przestrzeni Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Logo UE