W Wielkopolsce odbywa się zjazd rodzin ZHR. Biorą w nim udział osoby związane z tym środowiskiem z całej Polski. Podczas wizyty w Wielkopolsce (Wągrowiec) poznają m.in. z historię naszego regionu. Udział w tym ma także Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Harcerze odwiedzili Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli i wysłuchali wykładów.

Kinga Przyborowska, kierownik Muzeum Powstania Poznańskiego-Czerwiec 1956 o powiadała o wydarzeniach z 1956 roku, o Romku Strzałkowskim, który był przecież harcerzem, o procesach poznańskich i bohaterstwie adwokatów, a także o historii muzeum, które w tym roku obchodzi swoje 10-lecie.

Natomiast dyrektor Tomasz Łęcki zaprezentował historię Powstania Wielkopolskiego, którego 100 rocznicę wybuchu będziemy już wkrótce świętować.

Harcerze słuchali z zainteresowaniem i nie szczędzili swoich wykładowców, których długo zasypywali dodatkowymi pytaniami – i bardzo dobrze!

 

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.