Konkursy

Konkurs fotograficzny „Miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim” dla uczniów szkół podstawowych z klas 4-7 oraz gimnazjum z klas 2-3 – ROZSTRZYGNIĘTY !

II . Regulamin_Konkursu_Fotograficznego Miejsca związane z Powstaniem Wlkp.

WYNIKI

I grupa – klasy 2-3 gimnazjum

I miejsce – Piotr Przybyła lat 15, klasa 2, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki  w Kwilczu

II miejsce – Natalia Lis lat 14, klasa 2, Szkoła Podstawowa nr 91 w Poznaniu

III miejsce – Marta Grzemska lat 14, klasa 2 Szkoła Podstawowa nr 33 w Poznaniu

Wyróżnienie – Marcelina Maria Mazur lat 15, klasa 3, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

 

II grupa – klas 4 -7 szkół podstawowych

I miejsce – Aleksander Domański lat 9, klasa 4, Szkoła Podstawowa nr 10 w Poznaniu

II miejsce – Marta Lorenc lat 10, klasa 4, Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu

III miejsce – Aleksandra Setecka lat 12, klasa 7, Szkoła Podstawowa nr 77 w Poznaniu

Damian Dziekan lat 12, klasa 6, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gnieźnie

Mateusz Niewiejski lat 12, klasa 5, Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim

Wyróżnienie:

Katarzyna Skorupska lat 10, klasa 4, Szkoła Podstawowa nr 77 w Poznaniu

Patrycja Waleńska lat 14, klasa 7, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie

Tomasz Przewoźniak lat 10, klasa 4, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

Rozdanie nagród 22 marca 2018 roku o godzinie 12.00

w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Stary Rynek 3, Odwach
61-772 Poznań
tel./fax +48 (61) 8531 993
odwach@wmn.poznan.pl

Partnerami konkursu są : Instytut Pamięci Narodowej, oddział w Poznaniu oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Serdecznie zapraszamy zwycięzców wraz z nauczycielami i opiekunami!

 


WYNIKI konkursu plastycznego „Orły Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”  dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych – rozdanie nagród odbyło się 8 lutego 2018r. o godzinie 12.00

I . Regulamin_Konkursu_Orły Powstańców 1918

WYNIKI

I grupa – dzieci z przedszkoli

I miejsce – Antoni Waliszewski lat 6, Przedszkole Nr 189 Poznań

II miejsce – Anastazja Otomańska lat 7, Przedszkole Nr 189 Poznań

III miejsce – Iga Czyczewska lat 6, Przedszkole Nr 189 Poznań

 

II grupa – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

I miejsce – Szymon Kubas lat 7 klasa 1, Szkoła Podstawowa Nr 91 Poznań

II miejsce – Marcel Wiorek lat 7 klasa 1, Szkoła Podstawowa Nr 91 Poznań

 

III grupa – uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych

I miejsce – Julia Kolińska klasa 7, Szkoła Podstawowa nr 1 im.W.Bogusławskiego w Suchym Lesie

II miejsce – Małgorzata Łaska klasa 7, Zespół Szkół w Iwanowicach

– Zuzanna Katner klasa 5, Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu

III miejsce – Adrianna Koczorowska klasa 5, Szkoła Podstawowa Nr 28 Krotoszyn

 

Wyróżnienia – uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych

  1. Maksymilian Kowalski klasa 5, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego Owińska
  2. Gabriela Sobstyl klasa 5, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego Owińska
  3. Aleksandra Prendka klasa 5, Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu
  4. Dominik Wojtaszek klasa 6, Zespół Szkół w Iwanowicach
  5. Damian Dziekan klasa 6, Szkoła Podstawowa Nr 5 Gniezno

Partnerzy konkursu : Instytut Pamięci Narodowej, oddział w Poznaniu oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919