Szanowni Państwo!

Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Muzeów i nadchodzącą 65. Rocznicą Poznańskiego Czerwca, zaprasza do współtworzenia wyjątkowego przedsięwzięcia, jakim jest Wirtualna Mapa Miejsc Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956. Wspólnie tworzona przez nas mapa będzie idealnym punktem wyjścia do kolejnych inicjatyw, których celem jest propagowanie wiedzy o historii robotniczego strajku sprzed 65 lat i formach jego upamiętniania.

Co należy zrobić aby wspomóc tworzenie naszej mapy?

  1. Znaleźć miejsce pamięci związane z Poznańskim Czerwcem oraz jego uczestnikami. Może to być pomnik, mural, ulica, rzeźba.
  2. Wypełnić formularz zgłoszeniowy: Znajdź Miejsce Pamięci – formularz. Prosimy o to, aby informacje były jak najdokładniejsze – to ułatwi umiejscowienie punktu na mapie.
  3. Wypełniony formularz zgłoszeniowy, przesłać na adres czerwiec@wmn.poznan.pl , w tytule e-maila wpisując „Miejsce pamięci”, do 31 maja br.

Na podstawie przesłanych formularzy zgłoszeniowych, pracownicy Muzeum stworzą wirtualną mapę, która od 15 czerwca będzie dostępna na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.

Serdecznie zapraszamy do współpracy !

Powrót do listy kategorii Aktualności