Długi Weekend z Historią

Wielkimi krokami zbliża się Święto Wojska Polskiego – 15 sierpnia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa atrakcje, dzięki którym weekend w mieście może być dobrą zabawą!

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Wystawa gościnna: „Bohater z Margonina. Wystawa poświęcona ppor. pil. Kazimierzowi Jankowskiemu i Bitwie Warszawskiej 1920”

Zapraszamy na wystawę, zrealizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie. Bohaterem wystawy jest Kazimierz Jankowski, który urodził się we wsi Margonin (Wielkopolska) w 1894 roku. Od najmłodszych lat cechował się patriotyzmem, był uczestnikiem strajku młodzieży szkolnej w 1907 roku. Po wybuchu I wojny światowej został wcielony do armii Cesarstwa Niemieckiego. Po kilku latach na froncie skierowano go do szkoły lotniczej w Pile. Uzyskawszy uprawnienia pilota służył w lotnictwie niemieckim, następnie wstąpił do Wojska Polskiego. Zdobyte umiejętności wykorzystał aktywnie na przełomie 1918-1919, walcząc w Powstaniu Wielkopolskim.

Czas trwania wystawy: 12-28 sierpnia w godzinach otwarcia Muzeum

Wstęp: normalny – 12 zł | ulgowy – 8 zł | wtorki – wstęp bezpłatny

Muzeum Uzbrojenia

Sobota 13 sierpnia – Spacer Historyczny „Śladami Walk o Fort Winiary”

Na ekspozycji stałej w Muzeum Uzbrojenia prezentujemy historię walk o Poznań. W sobotę wyjątkowo poznamy przeszłość w plenerze. W podróż do 1945 roku zabierze nas Maciej Karalus z Wydawnictwa Pomost – „Festung Posen 1945”. Dzięki pomocom naukowym zobaczymy i poznamy umocnienia Fortu Winiary, który dzisiaj jest jednym z piękniejszych parków w Poznaniu.

13 sierpnia godz. 13:00

Prowadzenie: Maciej Karalus

Zbiórka na pl. przed Muzeum Uzbrojenia

Czas trwania – ok. 2h

Wydarzenie bezpłatne

Niedziela 14 sierpnia Dzień Techniki Militarnej z okazji Święta Wojska Polskiego

Wydarzenie zostało przygotowane nie tylko dla miłośników militariów. Zostaną zaprezentowane wybrane eksponaty w formie dynamicznego pokazu, wydarzeniu wezmą udział grupy rekonstrukcji historycznej dzięki czemu obiekty w przestrzeni ekspozycji plenerowej ożyją. Warto spędzić niedzielę z nami!

14 sierpnia  godz. 10:00-17:00

Muzeum Uzbrojenia – Park Cytadela (Ekspozycja Plenerowa)

Wydarzenie płatne w cenie wstępu do Muzeum

Normalny – 12 zł | Ulgowy – 8 zł

Poniedziałek 15 sierpnia PREMIERA

Wirtualne zwiedzanie wystawy czasowej „Pod Zielonym Talizmanem. 80 lat polskich Komandosów”.

15 sierpnia Facebook – Muzeum Uzbrojenia | Strona internetowa: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

Nowość wydawnicza

Wszystkich zainteresowanych historią polskiego lotnictwa oraz postacią Sergiusza Abżółtowskiego zapraszamy do naszych oddziałów po najnowszą publikację w ramach cyklu: Tropem Historii: „Broń lotnicza w ujęciu pułkownika pilota Sergiusza Abżółtowskiego” Krzysztofa Hoffa.

Do nabycia tylko w naszych oddziałach.

Powrót do listy kategorii Aktualności