“Plakat rocznicowy” i “Poznański Czerwiec w komiksie” – to dwa konkursy, które Muzeum Powstania Poznańskiego-Czerwiec 1956, przygotowało na tegoroczną, 65. rocznicę strajku poznańskich robotników.

Konkurs na plakat rocznicowy

Dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na plakat rocznicowy. Zadaniem uczestników jest stworzenie oryginalnego plakatu z okazji 65. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956. Udział w konkursie stwarza okazję, by zapoznać się z historią Poznańskiego Czerwca 1956 roku, podkreślić jego znaczenie w powojennej historii Polski i propagować pamięć o nim. Prace zostaną nagrodzone w czterech kategoriach wiekowych:

  1. Przedszkola; Zerówki
  2. Szkoły podstawowe, klasy I-III;
  3. Szkoły podstawowe, klasy IV-VIII;
  4. Szkoły ponadpodstawowe.

Gotową pracę należy przesłać w formie elektronicznej, wraz z formularzem zgłoszeniowym, na adres czerwiec@wmn.poznan,pl lub tradycyjną drogą pocztową na adres Organizatora, tj.: Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwiec 1956, ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań, do dnia 28 czerwca 2021 roku.

Regulamin konkursu i formularze zgłoszeniowe znajdują się tu:

Regulamin Konkursu Plakat rocznicowy

Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy osoby niepełnoletniej – plakat rocznicowy

Załącznik nr 2 – Formularz zgłoszeniowy osoby pełnoletniej – plakat rocznicowy

Konkurs „Poznański Czerwiec 1956 w komiksie”

Uczniów szkół podstawowych (kl. VI-VIII) i ponadpodstawowych serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Poznański Czerwiec 1956 w komiksie”. Celem konkursu jest zachęcenie jego uczestników do poznawania historii zarówno narodowej, jak i lokalnej. Zadanie polega na stworzeniu oryginalnego komiksu, którego fabuła musi być bezpośrednim nawiązaniem do wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956. Prace, które nie spełnią tego wymogu, nie zostaną zakwalifikowane do konkursu. Komiks może być wykonany w formie tradycyjnej lub komputerowej; nie stawiamy ograniczeń, co do jego objętości. Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych:

  1. dzieci ze szkół podstawowych (VI-VIII)
  2. młodzież ze szkół ponadpodstawowych

Gotową pracę należy przesłać w formie elektronicznej, wraz z formularzem zgłoszeniowym, na adres czerwiec@wmn.poznan,pl lub tradycyjną drogą pocztową na adres Organizatora, tj.: Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań, do dnia 28 czerwca 2021 r.

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są tu:

Regulamin Konkursu Poznański Czerwiec w komiksie

Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy osoby niepełnoletniej – Poznański Czerwiec w komiksie

Załącznik nr 2 – Formularz zgłoszeniowy osoby pełnoletniej – Poznański Czerwiec w komiksie

W poprzednich latach prace w podobnych konkursach, zachwycały nas kreatywnością oraz starannością wykonania. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Partnerem Strategicznym Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 jest Totalizator Sportowy LOTTO.

Powrót do listy kategorii Aktualności