Drodzy sympatycy naszego muzeum!

Niespełna dwa miesiące minęły od zniesienia ograniczeń w funkcjonowaniu instytucji kultury. Obostrzenia obowiązujące do tej pory w czterech województwach  wkrótce obejmą cały kraj. Od 20 marca działalność zawieszamy i my. Oddziały Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości będą zamknięte dla zwiedzających do 9 kwietnia 2021 r.

Rządowa decyzja, ogłoszona przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, zobowiązuje teatry, kina, galerie sztuki oraz muzea do zawieszenia działalności, które według obecnych przewidywań ma potrwać do 9 kwietnia.

Zgodnie z powyższymi wytycznymi od 20 marca również i my zamykamy muzeum wraz z wszystkimi jego oddziałami: Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII, Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii „Poznań”.

Mimo planowanego zamknięcia chcemy pozostać z Wami w kontakcie. Muzeum nie będzie wprawdzie dostępne dla zwiedzających, nadal jednak będziemy działać online – przybliżając Wam wielkopolską historię.

Odwiedzajcie nas więc na stronie internetowej i profilach w mediach społecznościowych. Znajdziecie tam m.in.: wystawy online, filmy edukacyjne, kalendarium historyczne oraz porcję najświeższych informacji o naszych bieżących działaniach.

Mamy nadzieję, że okres zamknięcia szybko minie i wkrótce spotkamy się ponownie na muzealnych ekspozycjach. Tymczasem bądźcie zdrowi, dbajcie o siebie i bliskich!

Do zobaczenia w sieci i być może już wkrótce w „realu”!

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości – Facebook

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości – Instagram

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości – You Tube

Powrót do listy kategorii Aktualności