Spacery historyczne

Wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego z uwagi na trwającą pandemię wstrzymujemy do odwołania realizację spacerów historycznych. Zapraszamy do zapoznania z ofertą on-line.

 

 „Cmentarze żołnierskie na stoku cytadeli”

Miejsce:             Muzeum Armii Poznań

Termin:              kwiecień, październik

Godzina:            do uzgodnienia

Zapisy:                e-mail: bzura@wmn.poznan.pl

telefon:  +48 663 866 414

Kompleks cmentarzy na stoku Cytadeli Poznańskiej jest miejscem szczególnym. To tu obok siebie spoczywają powstańcy styczniowi, powstańcy wielkopolscy, ofiary wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956, ale nie tylko… Wspólny spacer na stokach Cytadeli Poznańskiej odkryje znane i mniej znane historie. Będzie okazją do uczczenia pamięci poległych żołnierzy. Oferta przeznaczona jest dla grup szkolnych, osób dorosłych oraz seniorów po wcześniejszym umówieniu terminu.

 

 „Szlakiem generalskich mogił”

 Miejsce:             Muzeum Armii „Poznań”

Termin:              od marca do października

Godzina:            do uzgodnienia

Zapisy:               e-mail: bzura@wmn.poznan.pl

telefon: +48 691-266-779                     

W zespole cmentarzy na stoku poznańskiej Cytadeli znajduje się obecnie dziewięć generalskich grobów. Ich losy splatają się z trudnymi dziejami naszego narodu. Zapraszamy na wyjątkowy spacer szlakiem biografii znanych i tych mniej znanych. Trasa będzie wiodła od Cmentarza Prawosławnego, przez Cmentarz Bohaterów Radzieckich, po Cmentarz Garnizonowy. Oferta przeznaczona jest dla grup szkolnych, osób dorosłych oraz seniorów po wcześniejszym umówieniu terminu.

 

„Śladami Poznańskiego Czerwca”

Miejsce:             Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956

Termin:              od marca do października

Godzina:            do uzgodnienia

Zapisy:                e-mail: czerwiec@wmn.poznan.pl

telefon: +48 61 852 94 64

28 czerwca 1956 roku tysiące ludzi wyszło na ulice Poznania, żądając chleba i wolności! Był to pierwszy strajk w komunistycznej Polsce. Spacer „Śladami Poznańskiego Czerwca” odkrywa historię bohaterskich czynów ale i tragicznych konsekwencji. Wycieczkę kończy wizyta w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956. Oferta przeznaczona jest dla grup szkolnych, osób dorosłych i seniorów po wcześniejszym umówieniu terminu.

 

„Spacer z Powstańcem Wielkopolskim” 

Miejsce:             Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Termin:              od marca do października

Godzina:            do uzgodnienia

Zapisy:               e-mail: edukacja@wmn.poznan.pl

telefon: +48 691-266-779

Dzieje powstania wielkopolskiego wpisane są w historię naszego regionu i miasta. Wyjątkowy spacer jest okazją do odkrycia losów bohaterów, którzy konsekwentni w działaniu, zdeterminowani, z odwagą walczyli o wolność i powrót w granice odradzającej się II RP. To także możliwość poznania wyjątkowych miejsc pamięci związanych ze zwycięskim zrywem Wielkopolan 1918-1919.