Mamy taki czas, że każde wyjście z domu musi być rozważne. Muzea z dużą ostrożnością i z nowymi zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi w stanie epidemii koronawirusa, powoli zaczynają uchylać drzwi. Także i my zapraszamy do naszych oddziałów. Na razie jest to Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII.  O kolejnych decyzjach będziemy informować na bieżąco.

Nadal nasza propozycja by wirtualnie przyjrzeć się bliżej niektórym naszym eksponatom pozostaje aktualna. W tym miejscu i przede wszystkim na naszym profilu FB codziennie pokazujemy Państwu  zabytki, które są najbardziej wartościowe, ciekawe, które warto znać i zwrócić na nie uwagę, gdy znów do nas przyjdziecie… zawsze na Was czekamy i zapraszamy!

A na razie wszystkie prezentowane zbiory zobaczą Państwo tutaj:

Facebook

Dziś z wielką radością ogłaszamy, że jutro można znów odwiedzić Muzeum Armii “Poznań” na Cytadeli! To kolejny “odmrażany” po przerwie nasz oddział. Zapraszamy na początek tylko w soboty i niedziele od godziny 10.00 do 15.00. Oczywiście można to zrobić w pakiecie z Muzeum Uzbrojenia ! Obowiązują ceny specjalne i tymczasowy regulamin zwiedzania z zasadami na czas epidemii. 

A w ramach wirtualnego muzeum dziś taka fotograficzna ciekawostka

Pruski feldmarszałek August Neidhardt von Gneisenau, to najsławniejsza ofiara epidemii cholery, która nawiedziła Poznań latem 1831 r. Jego doczesne szczątki spoczywają w Sommerschenburgu, zaś płyta przykrywająca urnę  z sercem aż do 1913 r. znajdowała się w ogrodzie kasyna oficerskiego na poznańskiej Cytadeli. Dziś zobaczyć ją można już tylko na okolicznościowej pocztówce.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.