W związku z prowadzoną przebudową ekspozycji w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 informujemy, że przyjmowanie wniosków do oznaczenia grobów Powstańców Wielkopolskich pochowanych na cmentarzach TYLKO na terenie miasta Poznania odbywać się będzie w środy w godzinach 10-15.

Oznakowanie grobów poza Poznaniem finansowane było przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań. Pula środków na ten cel została wyczerpana i w związku z tym przyjmowanie wniosków jest wstrzymane.

Akcje znakowania mogił powstańczych na cmentarzach parafialnych i komunalnych w Poznaniu, Muzeum Powstania Wielkopolskiego prowadzi od 2010 roku, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania.

Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Do tej pory oznakowano 849 mogił uczestników powstania. Szacuje się, że tabliczki trzeba jeszcze umieścić na około dwóch tysiącach grobów.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.