“Trudno jej nie zauważyć” (Gazeta Wyborcza), “instalację z wielką mapą, flagami, bogato ilustrowanymi tablicami (podświetlane nocą!) już można oglądać na deptaku przed Muzeum Ziemi Lubuskiej” (Gazeta Lubuska),”przygotowana przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu wystawa „Wielkopolanie ku Niepodległej – w stulecie zwycięskiego powstania 1918-1919” już od kilku dni cieszy się dużym zainteresowaniem zielonogórzan.Nic dziwnego, że na środowym wernisażu, 20 marca 2019 r., przed siedzibą Muzeum Ziemi Lubuskiej – był tłum” (Gazeta Lubuska).

Muzeum Ziemi Lubuskiej niezwykle gościnnie powitało wystawę przygotowaną przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Zielona Góra to kolejny przystanek wystawy o Powstaniu Wielkopolskim. Przed nami jeszcze prezentacja w Gdańsku,Bydgoszczy, Toruniu i Białymstoku.

W Zielonej Górze w wernisażu wystawy wziął udział wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki i dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej Leszek Kania.

Autor zdjęć: Mariusz Kowalski

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.