W środę 27 marca pożegnamy Zbigniewa Burkietowicza – pedagoga, społecznika, wieloletniego przyjaciela Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956. Zmarł w piątek 22 marca 2019 roku .

Zbigniew Burkietowicz urodził się 7 września 1957 roku. Z wykształcenia był geografem. W 1990 roku podjął pracę w Szkole Podstawowej nr 13 im. Cytadelowców Poznańskich w Poznaniu, rok później został jej dyrektorem. Udzielał się społecznie w radzie osiedlowej na Starym Mieście w Poznaniu, w ostatnich latach był Przewodniczącym Zarządu Rady Osiedla Stare Miasto. Jako wielki miłośnik sportu zabiegał o to, by młodzież z tej części Poznania miała miejsca do aktywnego spędzania czasu, kontynuował też rozwój sportowych tradycji kierowanej przez siebie szkoły. W wychowanie młodych sportowców włączył też, powstałe w 1999 roku w murach „Poznańskiej Trzynastki”, Gimnazjum nr 3. Potem stworzyły Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2.

Wielką zasługą Zbigniewa Burkietowicza była troska o wszechstronny rozwój uczniów. To z jego inicjatywy i zaangażowania Gimnazjum nr 3 w 50. rocznicę wybuchu Powstania Poznańskiego przyjęło za swych patronów Bohaterów Czerwca 1956 roku. Lata działalności naszego Muzeum, to jednocześnie lata wspaniałej współpracy z dyrektorem Burkietowiczem, nauczycielami i uczniami Gimnazjum nr 3. Szkoła wielokrotnie uczestniczyła w naszych działaniach upowszechniania pamięci o Poznańskim Czerwcu, a z czasem w wielu z nich stała się ich współorganizatorem.

Dyrektor Zbigniew Burkietowicz był naszym Przyjacielem, na którego zawsze mogliśmy liczyć. Wierzyliśmy, że przed nami jeszcze wiele wspólnych, wielkich projektów. W końcu mieliśmy wspólny cel i wspólne marzenia. Tyle jeszcze mieliśmy razem zrobić… tak nagle Go zabrakło…nisko się kłaniamy.

Na zawsze w naszej pamięci !

Powrót do listy kategorii Aktualności