Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 przez cały czas utrzymuje intensywny kontakt z kombatantami i uczestnikami wydarzeń z 28 czerwca 1956 roku. To są spotkania, rozmowy, zaproszenia na wystawy i akcje muzealne. Dzięki temu zespół muzeum poznaje także potrzeby i troski codzienne coraz starszych ludzi z tego środowiska.

“Paczka dla uczestników Czerwca ’56”, to akcja, która już drugi rok z rzędu jest organizowana wspólnie z grupą “Teatr’a Impro Drama Semper Fidelis”. Zbieramy artykuły spożywcze (najlepiej tych z długim terminem przydatności), środki czystości i chemię gospodarczą. Z nich utworzymy paczki świąteczne, które przed świętami Bożego Narodzenia trafią do najbardziej potrzebujących uczestników i kombatantów Poznańskiego Czerwca ’56.

Produkty (ale też gotowe paczki) zbieramy do 13.12. Można przynosić je do Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 w przyziemiu CK Zamek. W tym roku jednak ze względu na odbywający się remont, prosimy, by wcześniej umówić się telefonicznie – 61 852 94 64.

Pamiętajmy o ludziach, którzy jako pierwsi odważyli się zbuntować przeciwko komunistycznej Polsce Ludowej!

Powrót do listy kategorii Aktualności