Kilkanaście miejsc i wiele atrakcji czeka na wszystkich, których interesują poznańskie pozostałości po umocnieniach od czasów średniowiecza do współczesności. Już w sobotę i niedzielę, 25 i 26 sierpnia 2018 zostaną otwarte by zaprezentować swoją historię i tajemnice.

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza szczególnie do zwiedzania:

  1. Fortu VII czyli Muzeum Martyrologii Wielkopolan przy ul. Polskiej. Specjalnie na Dni Twierdzy goście będą mogli oglądać, zwykle niedostępne części : kaponierę czołową i fosę. Zwiedzanie z przewodnikiem w oba dni o godzinie 9.30, 11.30, 13.30 oraz w sobotę o 15.30 a w niedzielę o 14.30.
  2. muzeów na Cytadeli – Uzbrojenia i Armii Poznań, które są ulokowane w pozostałościach po dawnym Forcie Winiary.
  3. Schronu Przeciwatomowego dla Władz Miasta Poznania przy ul. Słupskiej 62, unikatowe miejsce zaprojektowane i zbudowane w latach 50-tych XX wieku. Wyposażenie zachowane w nienaruszonym stanie!

Zapraszamy w sobotę od godziny 10.00 do 17.00 a w niedzielę od 10.00 do 16.00.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.