W najbliższą sobotę 26 stycznia w godzinach od 10.00 do 16.00 zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania Przeciwatomowego Schronu dla Władz Miasta Poznania. Ostatnie wejście o godz. 15.30.

Schron Przeciwatomowy dla Władz Miasta Poznania – powierzchnia 500 metrów kwadratowych. Został przygotowany na wypadek wojny atomowej lub innego zagrożenia. Oddano go do użytku w 1956 roku. Działał do 1994 roku. Był miejskim centrum dowodzenia kryzysowego, w którym bez przerwy był pełniony dyżur. Ze względu na historię i przeznaczenie to miejsce jest unikatowe. Zwiedzając je, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że cofamy się w czasie. We wnętrzach zachowało się w nienaruszonym stanie oryginalne wyposażenie z lat PRL-u od agregatów prądotwórczych i systemu wentylacji, centralę telefoniczną, meble i mapy, po armaturę łazienkową, telefony czy radio. Warto to zobaczyć na własne oczy!

 

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.