Nowa ekspozycja stała Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Odwachu na Starym Rynku oraz  Akcja „Światełko dla Czerwca ‘56″, organizowane przez Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 w finale konkursu “Wydarzenie Roku 2017”! Zapraszamy do głosowania tutaj: www.bit.ly/WH2017_zagłosuj . Głosowanie do 17 maja.

Nowa ekspozycja MPW stworzona została z myślą o 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego, którą będziemy świętować w tym roku. Jest też zapowiedzią wielkiej inwestycji, do której się przygotowujemy czyli budowy nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Nowa wystawa jest bogatsza w eksponaty, multimedia i opisy wydarzeń. Została otwarta w grudniu ubiegłego roku.

Akcja „Światełko dla Czerwca ‘56” w tym roku będzie już czwartą edycją. Skierowana jest przede wszystkim do szkół, a zainteresowanie nią sięga już daleko poza Poznań – do Warszawy, Wrocławia
i Krakowa. Uczniowie zaangażowanych szkół opiekują się grobami ofiar i uczestników Czerwca ‘56.
W czerwcu i tuż przed 1 listopada sprzątają nagrobki, zapalają znicze i poznają historię powstania oraz jego bohaterów.

„Wydarzenie Historyczne Roku 2017” organizowane przez Muzeum Historii Polski oraz portal historia.org.pl to w tym roku już 11. edycja plebiscytu. Do drugiego etapu dostało się 15 najważniejszych projektów spośród ponad 200 zgłoszeń z Polski i zagranicy. Inicjatywy podzielone są na trzy kategorie – „Wydarzenie”, „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”.

Dwa nasze projekty, które zakwalifikowały się do drugiego etapu rywalizują w kategoriach „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”.

O ostatecznych wynikach drugiego etapu zadecydują internauci. Do 17 maja można głosować na nasze inicjatywy na stronie www.bit.ly/WH2017_zagłosuj.

Każdy głosujący może oddać jeden głos na jedno wydarzenie, w każdej kategorii.

Liczymy na Państwa wsparcie!

Powrót do listy kategorii Aktualności