Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli (oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości) zaprasza ponownie na wystawę „Za mundurem panny sznurem. Mundury, uzbrojenie i wyposażenie polskich formacji wojskowych w latach 1914-1945”.

Po dwóch miesiącach prac ekspozycja została otwarta w zmienionej aranżacji. Teraz kolekcja jest opisana także w języku angielskim. Pojawiły się tez nowe eksponaty. Warto je zobaczyć bo to przegląd mundurów żołnierza polskiego wojska od walk o odzyskanie niepodległości, poprzez okres międzywojenny aż po wszystkie fronty II wojny światowej.

W gablotach wystawiono wiele unikatowych eksponatów. Można zobaczyć m.in. pistolet maszynowy MP-18 z czasów pierwszej wojny światowej, dowiedzieć się co to jest i jak wygląda nieregulaminowa ułanka wieczorowa 1 Pułku Ułanów Wielkopolskich czy też hałba wzór 38, której zachowało się do naszych czasów zaledwie kilka sztuk.

Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli jest czynne od wtorku do niedzieli od godziny 10.00 do 16.00.

Powrót do listy kategorii Wystawy

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.