W Dzień Kobiet w Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli będzie można zobaczyć amerykańskie pielęgniarki.

To oczywiście zaproszenie na nową wystawę czasową, która będzie prezentowana do końca kwietnia.  „Army Nurse Corps. It’s a woman’s war too” poświęcona jest historii amerykańskiego korpusu armijnego pielęgniarek (ANC)  z czasów II wojny światowej. Jej twórcy zwracają uwagę na rolę, którą odegrały pielęgniarki podczas II wojny światowej.  Okazuje się, że ich umundurowanie to nie był tylko biały fartuch lub dopasowany mundur, ale także  stalowy hełm, wojskowe buty czy lotniczy kombinezon. Zobaczyć można także wyposażenie i przedmioty osobiste amerykańskich pielęgniarek.

Jest to pierwsza wystawa w Muzeum Uzbrojenia w całości poświęcona amerykańskiemu umundurowaniu z okresu II wojny światowej. Prezentowane na wystawie zbiory pochodzą z kolekcji prywatnych.

Więcej szczegółów o wystawie – Muzeum Uzbrojenia 61 820 45 03

Serdecznie zapraszamy !

 

Materiały do pobrania

Powrót do listy kategorii Dla mediów

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.