Czy młodzi ludzie interesują się przeszłością swojej rodziny? Czy rozmawiają z rodzicami i dziadkami o tym co działo się w ich rodzinie 70, 80 lat temu? W sobotę 18 marca w Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII zostanie rozstrzygnięty konkurs dla dzieci i młodzieży na temat „Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”.

Na konkurs zostały nadesłane prace nie tylko z Wielkopolski, ale również ze Śląska, krakowskiego i społeczności polonijnej w Holandii.

Kierując się ideą konkursu, że stymulowanie rodzinnych dyskusji o historii stanowi pierwszy, niezwykle ważny krok dla rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży tą dziedziną wiedzy, a także pragnąc popularyzować przekonanie, iż wspólne przeżywanie historii jest działaniem służącym umacnianiu międzypokoleniowych więzi i poczucia identyfikacji z Ojczyzną, organizatorzy konkursu zachęcili jego uczestników do przybycia w towarzystwie bliskich im osób. Dzięki temu w uroczystości weźmie udział około 80 rodzinnych „strażników pamięci” – począwszy od uczniów szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną i licealną, na osobach w podeszłym wieku skończywszy.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych oraz – jako instytucje wspierające – poznański oddział IPN i Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII.

Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII składa gorące podziękowania wszystkim, którzy inspirują rodzinne dyskusje o historii, przyczyniając się do umacniania więzi z Ojczyzną i między pokoleniami.

 

Powrót do listy kategorii Aktualności