Zapraszamy na wirtualne spotkanie z Krzysztofem Hoffem, autorem książki “Skrzydła niepodległej, o wielkopolskim lotnictwie w okresie Drugiej Rzeczypospolitej”. W tym roku, z okazji 100. rocznicy zwycięstwa Polaków w wojnie polsko-bolszewickiej (również na niebie) Wielkopolskie Muzeum Niepodległości wznowiło tytuł. Drugie wydanie zostało uzupełnione i poprawione. Zmieniła się szata graficzna i format. Książka “Skrzydła niepodległej” jest pierwszą próbą zbadania i opisania wielkopolskiego lotnictwa w okresie po odzyskaniu niepodległości do wybuchu drugiej wojny światowej. Stała się podwaliną do kolejnych badań i prac. W prezentowanym filmie Autor w interesujący sposób opisuje kilka ciekawych aspektów, znacznie więcej znajdą ich Państwo czytając książkę.

Publikację Krzysztofa Hoffa można polecić wszystkim pasjonatom polskiego lotnictwa, zwłaszcza miłośnikom jego wielkopolskich wątków. Czytelnik w książce odnajdzie wciągającą,  a niekiedy nawet żartobliwą  narrację. Styl popularno-naukowy znajdzie zwolenników wśród hobbystów, ale i znawców. Zapraszamy do lektury!

Książka jest dostępna wyłącznie w oddziałach Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.