Nasza objazdowa wystawa „Wielkopolanie ku Niepodległej – w stulecie zwycięskiego powstania 1918-1919” właśnie zatrzymała się w Białymstoku. To już ostatnie miejsce jej podróży. Instalacja powstała z myślą o mieszkańcach największych polskich miast. Pokazaliśmy ją w Warszawie, Krakowie, Świętochłowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Gdańsku i Inowrocławiu.

Celem wystawy jest popularyzowanie wiedzy o zwycięskim powstaniu wielkopolskim w rocznicę jego stulecia i jest ważnym elementem upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. To także element promocji idei budowy w Poznaniu nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 .

Współorganizatorem wystawy jest Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie i właśnie tam, na pożegnanie od 23 czerwca będzie można ją jeszcze oglądać.

A poniżej wernisaż wystawy w Białymstoku. Dziękujemy !

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.