11 listopada Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 zaprasza dzieci i ich rodziców na warsztaty historyczne „Patriotyzm wczoraj i dziś”.

Tego dnia, specjalnie dla naszych najmłodszych gości, w przystępny sposób opowiemy o polskich symbolach narodowych oraz o tradycjach związanych z Poznaniem i Wielkopolską.

Uczestnicy warsztatów będą mogli dowiedzieć się jaka jest historia polskiego godła i flagi, od kiedy Polska ma hymn, dlaczego Wojsko Polskie używa rogatywek, kto widnieje na herbie Poznania i skąd wzięła się tradycja wypieku rogali świętomarcińskich.

Warsztaty „Patriotyzm wczoraj i dziś” wpisują się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, nawiązują także do odbywających się 11 listopada w Poznaniu uroczystości poświęconych osobie Świętego Marcina, na czele z hucznymi Imieninami Ulicy Święty Marcin.

Zapraszamy rodziców z dziećmi na warsztaty o godz. 10.15 i o 12.15.
Udział w warsztatach możliwy będzie za okazaniem biletu wstępu do Muzeum.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.