To już dziewiąta edycja społecznej akcji, w której Wielkopolanie oddają hołd ofiarom niemieckich represji w 1939 roku.

Akcja obejmuje dawne ziemie wcielone do III Rzeszy – także Pomorze, Kujawy, Śląsk i ziemię łódzką. Koordynuje ją Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu we współpracy z regionalnymi oddziałami IPN i rozgłośniami Polskiego Radia.

W najbliższą niedzielę, 22 października o godzinie 12.00 finał akcji Zapal Znicz Pamięci odbędzie się Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII. Zapalimy znicze pod Ścianą Śmierci.

W tym dniu wstęp do Fortu VII z biletami ulgowymi. W kasie będzie możliwość kupienia zniczy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą oddać hołd bohaterom.

W tym roku organizatorzy akcji przypominają losy polskiej inteligencji i obozy koncentracyjne, w których byli osadzani i mordowani. Tylko do końca 1939 roku z rąk Niemców zginęło 40 tysięcy Polaków zachodniej Rzeczpospolitej.

Akcja Zapal Znicz Pamięci objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Więcej informacji na :

http://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/42223,IX-edycja-akcji-spolecznej-Zapal-znicz-pamieci-22-pazdziernika-2017.html

Powrót do listy kategorii Informacje

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.