Wystawa “Wielkopolanie ku Niepodległej – w stulecie zwycięskiego powstania 1918-1919” do jutra dostępna jest w Krakowie na pl. Szczepańskim. W zeszłym tygodniu odbyło się jej oficjalne otwarcie, któremu towarzyszyły wydarzenia specjalne.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w czasie których najmłodsi usłyszeli historię powstania wielkopolskiego i dowiedzieli się co łączy Kraków z Poznaniem.

Na Placu Szczepańskim zaprezentowali się ułani z Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania w barwach 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

Na zakończenie odbył się koncert „Kartka z powstania” – historia powstania wielkopolskiego została zilustrowana wyjątkowymi aranżacjami pieśni patriotycznych.

 

Już teraz zapraszamy do Świętochłowic, które są kolejnym punktem na mapie, gdzie będzie można oglądać naszą wystawę od 7 lutego.

 

Powrót do listy kategorii 100-lecie Powstania

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.