Teatr Muzyczny w Poznaniu jest partnerem Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości przy plenerowej wystawie “Virtuoso. Ignacy Paderewski na nieznanych fotografiach z zapomnianego albumu”. Trudno o lepszego partnera!

To właśnie Teatr Muzyczny w Poznaniu przygotował niespodziankę dla wszystkich fanów musicalu “Virtuoso”, ale nie tylko. Jest to zapis koncertu “Paddymania” z piosenkami ze spektaklu, dostępny na stronie www.paddymania.pl. Został on nagrany pod koniec września na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Niezwykłe, zapadające w pamięć songi z musicalu o Ignacym Janie Paderewskim wykonuje zespół w składzie: Oksana HamerskaDagmara RybakRadosław ElisKatarzyna TapekMaciej ZaruskiDenisa JarczakAgnieszka WawrzyniakPrzemysław ŁukaszewiczŁukasz Kocur, a gościnnie, w tytułowej roli, można usłyszeć  Janusza Krucińskiego. Akompaniują im muzycy orkiestry:  Radosław MatejaPiotr ŻukowskiUrszula NagrodzkaAndrzej IwanowskiPiotr Pawlus i  Piotr Trojanowski.

Wydarzenie zarejestrowano przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu przez najlepszych poznańskich operatorów. Motywy muzyczne przeplatane są nieoczywistymi ciekawostkami historycznymi, które przedstawia  Wojtek Drewniak z kanału  „Historia bez cenzury”, który na YouTubie ma obecnie  1,25 mln subskrypcji. Koncert został stworzony również z myślą o osobach niepełnosprawnych, dlatego można go odtwarzać z napisami oraz audiodeskrypcją.

Na stronie znalazły się również  teksty przybliżające sylwetkę Paderewskiego, opowiadające o czasach jego dzieciństwa, karierze muzycznej oraz politycznej. Oczywiście nie mogło zabraknąć informacji o najważniejszych kobietach jego życia.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z funduszu promocji kultury.

SPONSORZY TEATRU:

PKO Bank Polski, Aquanet

PARTNERZY TEATRU:

Totalizator Sportowy LOTTO, Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, Bilety24

SPONSOR WYDARZENIA:

PZU

PARTNERZY PROJEKTU:

Instytut Muzyki i Tańca, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Fundacja MILI LUDZIE, Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, Gminny Ośrodek Kultury SOKÓŁ w Czerwonaku, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin

PARTNERZY MEDIALNI:

Głos Wielkopolski, Nasz Głos Poznański, Poznański Prestiż, IKS, Radio Poznań, TVP3 Poznań, Kultura u Podstaw, Radio Emaus, Kultura.poznan.pl

Powrót do listy kategorii Aktualności