22 października rozpoczęła się V edycja akcji edukacyjnej „Światełko dla Czerwca 56”. Akcję zainaugurowano na cmentarzu na Miłostowie przy grobie Stanisława Matyi, jednego z przywódców poznańskich robotników, którzy w czerwcu 1956 roku wyszli na ulice Poznania.

V edycja akcji „Światełko dla Czerwca ‘56” potrwa do 26 października. Pomysłodawcą i organizatorem jest Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Celem akcji jest upamiętnienie nieżyjących już ludzi związanych z Poznańskim Czerwcem. Za każdym razem na ich mogiłach specjalnie oznakowane znicze zapalą uczniowie, przedszkolaki oraz harcerze. Akcja prowadzona jest w Poznaniu i w innych miejscowościach Polski, gdzie są pochowani uczestnicy Poznańskiego Powstania. Liczba odwiedzanych miejsc co roku się powiększa.

Akcja „Światełko dla Czerwca ‘56” została wybrana Wydarzeniem Historycznym Roku 2017 w kategorii „Edukacja i multimedia”, w ogólnopolskim plebiscycie przeprowadzanym przez Muzeum Historii Polski.

Partnerem akcji jest:

 

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.