Od najbliższej soboty, 16 grudnia będzie można zwiedzać zupełnie zmienione Muzeum Powstania Wielkopolskiego na Starym Rynku.

W  przebudowanym muzeum wędrówkę zaczynamy od wydarzeń XIX wieku, potem oglądamy Poznań w przededniu powstania, powitanie Ignacego Paderewskiego przez poznaniaków i w ten sposób przechodzimy do sal związanych już bezpośrednio z Powstaniem Wielkopolskim. Mamy nadzieję, ze zwiedzających przyciągnie nie tylko nowa aranżacja wystawy, ale także nowe eksponaty, liczniejsze multimedia z nowymi zdjęciami i filmami a także możliwość sprawdzenia się w historycznym quizie.

Tym samym Wielkopolskie Muzeum Niepodległości rozpoczyna świętowanie 99. rocznicy wybuchu powstania i wkracza z przygotowaniami w 100. rocznicę zwycięskiego zrywu. Nowa ekspozycja stała to także przedsmak tego, co chcielibyśmy w dużo większym wymiarze pokazać w planowanej, nowej siedzibie Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Już teraz chcemy wszystkich zaprosić na inscenizację walk powstańczych, która przedstawią grupy rekonstrukcji historycznych Grolman, Warta i 7DAK – 27 grudnia 2017 roku,  godz. 17.00 przed Odwachem.  Czekamy na Państwa!

W tym dniu, a także 16 grudnia, w pierwszym dniu otwarcia nowej wystawy będą obowiązywać bilety w promocyjnych cenach : normalny 5 zł, ulgowy 2 zł.  

Powrót do listy kategorii Aktualności