W sobotę 15 grudnia zapraszamy na wydarzenie upamiętniające 37. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Na dziedzińcu przed Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli spotkają Państwo żołnierzy i milicjantów, którzy zaprezentują umundurowanie, wyposażenie, uzbrojenie oraz pojazdy z początku lat osiemdziesiątych. Zapłonie koksownik. Prezentacjom w plenerze towarzyszyć będzie w tym roku wystawa.

W IV sali Muzeum zaprezentowane zostaną niezwykłe pamiątki po stanie wojennym – dokumenty (oryginał dekretu o stanie wojennym), konspiracyjne czasopisma, książki, przepustki a także urządzenia elektroniczne służące inwigilacji obywateli. Zapewniamy, że wynalazczość ówczesnych służb specjalnych przejdzie Państwa najśmielsze wyobrażenia. Jak można zakamuflować aparaturę podsłuchową?
Wystawa wewnątrz muzeum dostępna będzie do 31 stycznia 2019 roku.
Wystąpią dla Państwa: GRH Braterstwo Broni ’70, GRH 13. Batalion oraz Grupa Zadaniowa BETON.

Zapraszamy!

 

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.