13 grudnia 1981 roku wielu z nas obudziło się w innym świecie. Z radia i telewizji rozbrzmiewał głos I sekretarza KC PZPR, premiera generała armii Wojciecha Jaruzelskiego komunikującego, że dla naszego dobra wprowadzony został stan wojenny. 16 miesięcy względnej wolności, radości z tworzenia nowej jakości życia została brutalnie przerwana jedną decyzją.

Czym można było się przeciwstawić?

Kontynuowaniem działalności w podziemiu, demonstracjami, malowaniem na murach haseł antykomunistycznych, drukiem ulotek i “bibuły”. Dla przypomnienia tamtych lat zapraszamy 10 grudnia 2016 roku do Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 na spotkanie z Janem Kołodziejskim fotografem, dokumentalistą i drukarzem, który opowie nam o wydarzeniach w stanie wojennym i późniejszych działań ugrupowań opozycyjnych oraz zaprezentuje niezwykły materiał fotograficzny minionego okresu.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.