„Budowniczowie Niepodległości” to tytuł drugiej konferencji naukowej z cyklu „Roger Sławski i jego epoka”. Jej celem będzie przypomnienie dróg, które doprowadziły Wielkopolan do odzyskania niepodległości. Wielopokoleniowa praca organiczna była jedną z nich.

Roger Sławski był wybitnym, polskim architektem, który przyczynił się do sprawnej realizacji zagospodarowania przestrzennego i zabudowy PeWuKi.

Pani Krystyna Sławska-Pawłowska, wnuczka architekta pragnie zaangażować do czynnego udziału w konferencji młodych naukowców, młodzież akademicką i uczniów szkół ponadgimnazjalnych i przypomnieć wartości, na które stawiał Roger Sławski – patriotyzm, solidna praca, szacunek dla kulturowego dziedzictwa przeszłości.

Konferencja odbędzie się w środę, 23 maja w Teatrze Polskim w Poznaniu. Została podzielona na trzy sesje. Wśród zaproszonych gości jest dyrektor WMN, Tomasz Łęcki, który wygłosi referat wprowadzający: „Na co dzień praca. W chwili próby zwycięstwo. Odzyskanie niepodległości przez Polskę z perspektywy Poznania”. Na zakończenie dnia podczas sesji terenowej goście zwiedzą ekspozycję Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Organizatorami konferencji są Wielkopolska Izba Budowlana, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej i Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego.

 

Powrót do listy kategorii 100-lecie Powstania