Od 13 czerwca Muzeum Powstania Wielkopolskiego jest nieczynne. Zaczęło się wielkie pakowanie eksponatów a robotnicy już rozkuwają ściany. Rozpoczął się remont, który potrwa kilka najbliższych miesięcy. Zwiedzających pod koniec tego roku powitamy zupełnie nową ekspozycją, przygotowywaną z myślą o 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Ekspozycja zostanie powiększona – zajmie także były gabinet dyrektora i sekretariat. W ten sposób powierzchnia wystawiennicza zwiększy z 300 do 340 metrów kwadratowych. Zaplanowano nowe multimedia, zakupy lub wypożyczenie kolejnych eksponatów, przebudowę niektórych ścian, nowoczesną i bardziej atrakcyjną oprawę plastyczną i aranżacje sal.

W ekspozycji pojawią się nowe wątki historyczne – m.in. udział powstańców w wojnie polsko-bolszewickiej, konferencja pokojowa w Wersalu i Poznań z czasów międzywojennych.

Pieniądze na przebudowę wystawy w Odwachu pochodzą z budżetu Miasta Poznania. Koszt to około 760 tysięcy złotych.

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości planuje w najbliższych latach także inne inwestycje :

– budowę nowej siedziby dla Muzeum Powstania Wielkopolskiego

– modernizacje techniczną i nowe ekspozycje w Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII

– remont i nadanie nowej funkcjonalności dla budynku przy Schronie Przeciwatomowym dla Władz Miasta Poznania przy ulicy Słupskiej

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.