Od piątku 21 kwietnia do niedzieli 23 kwietnia – ten weekend należy w Poznaniu do ułanów. Trwa święto 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Zgodnie z tradycją historycznego pułku na Woli rozegrano zawody według przedwojennych zasad.

W sobotę wieczorem kolumna współczesnych oddziałów wojska wspólnie z rekonstruktorami przeszła przez miasto. Pod pomnikiem 15 Pułku Ułanów przy ulicy Ludgardy odbył się Apel Poległych. Wspominano wszystkich jego żołnierzy, poległych na różnych frontach świata.

W niedzielę po mszy w kościele oo. Franciszkanów na wzgórzu Przemysła i uroczystościach pod pomnikiem, zapraszamy na Cytadelę. Na placu pod Dzwonem Pokoju odbędzie się festyn – będą pokazy ułańskich umiejętności, zabawy, prezentacje sprzętu historycznego m.in. z Muzeum Uzbrojenia. Warto przy tej okazji zwiedzić całą ekspozycję tego Muzeum, a także sąsiadującego Muzeum Armii Poznań i stoisko z wydawnictwami Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

WMN wraz z Towarzystwem byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich są organizatorami tegorocznych Dni Ułana.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.