25 października w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 odbyła się promocja książki Piotra Bojarskiego pt. „Juni”.

Powieść, której akcja rozgrywa się w czerwcu 1956 roku, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie literackim “Poznań Miasto to powieść” zorganizowanym przez Wydawnictwo Miejskie Posnania i Voyager Group, pod patronatem Prezydenta Poznania i Fundacji Rozwoju Miasta Poznania.

W ożywionej dyskusji na temat “Czy literatura pomaga zrozumieć historię? – czyli o powieści Juni Piotra Bojarskiego i Poznańskim Czerwcu 1956” oprócz autora wzięli udział dr Magda Mrugalska-Banaszak, dr Piotr Grzelczak oraz Zefiryn Grabski, głos zabrał również dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości Tomasz Łęcki. Spotkanie poprowadził Adam Suwart.

Wszyscy goście, którzy pojawili się na promocji książki mogli ją nabyć w promocyjnej cenie.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.