Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza na inscenizację powitania Ignacego Jana Paderewskiego.

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na przejazd z Mistrzem. To nowa atrakcja, przygotowana przez Koleje Wielkopolskie, która ma uświetnić rocznice przyjazdu Ignacego Paderewskiego do Poznania. 99 lat temu wielki artysta i polityk przyjechał wraz z małżonką właśnie pociągiem od strony Piły.

26 grudnia o godzinie 16.00 na Dworcu Letnim w Poznaniu tradycyjnie odbędzie się inscenizacja powitania Ignacego J. Paderewskiego.  Ma przypominać entuzjazm z jakim poznaniacy przywitali wielkiego Polaka. Ogromne tłumy wysłuchały jego przemówienia. Następnego dnia wybuchło Powstanie Wielkopolskie.

W tym roku na Dworcu Letnim Paderewskiego powitają Orkiestra Miasta Poznania przy MPK, Zespół Instrumentów Dętych „Poznań Brass” oraz Poznański Chór Nauczycieli im. I.J.Paderewskiego. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych, a z racji świątecznego czasu, również kolęd. Śpiewem pokieruje Ryszard Łuczak. Całość poprowadzi znany aktor Andrzej Lajborek a w postać Paderewskiego wcieli się Edmund Dudziński.

Zakończeniem inscenizacji będzie wycieczka zabytkowym składem kolejowym z parowozem na trasie Poznań – Swarzędz – Poznań. W trakcie wycieczki będzie okazja, by zrobić sobie selfie z Mistrzem! Bilety na ten przejazd w cenie 5 zł można kupować w kasie na Dworcu Letnim. Liczba miejsc ograniczona.

W Swarzędzu dodatkową atrakcją będzie powitanie Ignacego Paderewskiego oraz podróżnych, przygotowane przez władze miasta, a potem widowiskowe przetoczenie parowozu. Wycieczka potrwa godzinę. Planowany powrót do Poznania o godzinie 18.07.

Powrót do listy kategorii Aktualności