Wyślij bezpłatną pocztówkę z Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu! W ten sposób po raz drugi WMN dołącza do akcji  MAMY NIEPODLEGŁĄ!

Od 9 do 17 listopada 2019 roku warto odwiedzić na Cytadeli Muzeum Uzbrojenia – zachęcamy do tego wszystkich od najmłodszych do najstarszych.

Mamy Niepodległą! to akcja społeczna zapraszająca do optymistycznego świętowania Niepodległości oraz dzielenia się radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie bezpłatnej pocztówki okolicznościowej. Jednym z punktów dystrybucji będzie właśnie Muzeum Uzbrojenia.

Tematem tegorocznej akcji jest Nowoczesność: ustrój i społeczeństwo, który inspirowany jest przyjętymi prawami obywatelskimi i przeprowadzonymi reformami socjalnymi na przełomie lat 1918 i 1919. Ówczesne zmiany odczuwamy do dziś. Kartki edycji 2019 zaprojektowali: Lex Drewiński – jeden z najpopularniejszych i najbardziej uznanych plakacistów na świecie, Stach Brach – artysta rzeźbiarz z licznymi wystawami, nagrodami i wyróżnieniami na koncie oraz Maciej Szymanowicz – ceniony autor szat graficznych różnego typu publikacji i gier planszowych oraz autor jednej z najpopularniejszych książek dla dzieci.

Mamy Niepodległą! to ogólnopolska akcja społeczna, organizowana od 2013 roku przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, polegająca na wysyłaniu bezpłatnych kartek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wielkopolskie Muzeum Niepodległości już po raz drugi włącza się do akcji.  Zapraszamy do radosnego świętowania niepodległości!

Akcję sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

https://www.youtube.com/watch?v=orDGe0Z1H6I

 

Powrót do listy kategorii Aktualności