W najbliższą sobotę na Łęgach Dębińskich w Poznaniu odbędzie się Piknik Powstańczy, organizowany z inicjatywy Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marka Woźniaka. Również Wielkopolskie Muzeum Niepodległości będzie tam obecne!

Na pewno warto wejść do Namiotu Wiedzy i posłuchać ciekawych prelekcji – o godzinie 15.30 Anna Adamska z Muzeum Armii “Poznań” przedstawi interesujący wielu temat “Józef Piłsudski wobec powstańczej Wielkopolski – fakty, mity, kontrowersje”, a godzinę później, o 16.30 Monika Kulupa przybliży bardzo ważną sprawę budowy w Poznaniu nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też patriotyczne atrakcje przy naszym stoisku. Będą między innymi warsztaty rozetkowe, powstańcze opowieści, ciekawe zagadki. Nasze stoisko odwiedzi Powstaniec Wielkopolski, który odpowie na niejedno pytanie i na pewno zgodzi się na wspólne zdjęcie. Ponadto na pasjonatów historii czekają książki, które będzie można u nas kupić w czasie całego pikniku.

ZAPRASZAMY  W GODZINACH OD 14.00 DO 19.00

Powrót do listy kategorii 100-lecie Powstania

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.