W najbliższą sobotę 7 września o godz.12.00 zapraszamy na kolejną odprawę honorowej warty konnej przed Muzeum Powstania Wielkopolskiego na Starym Rynku.
To okazja obejrzenia ułanów w umundurowaniu polowym i wyposażeniu w jakim kawalerzyści 15. Pułku Ułanów wyjechali na wojnę w 1939 roku. Podczas odprawy zostanie omówiona ,,droga” jaką przebyło Wojsko Polskie od odzyskania Niepodległości w 1918 roku do wybuchu II wojny światowej. W ramach programu proponujemy również ,,stolik kawowy” przy którym zasiądą dżentelmeni wraz z paniami w strojach z epoki

Jednocześnie w tym dniu rozpoczynają się Europejskie Dni Dziedzictwa, w których bierzemy udział. W tym roku hasłem jest “Polski splot” a program wpisuje się w założenia Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA 2017-2022, upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

My z tej okazji zapraszamy do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w sobotę i niedzielę na dodatkowe atrakcje. 

Bilety do Muzeum podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w specjalnej cenie 2 zł

7 września / sobota

14.00 –  oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej Muzeum. Ekspozycja przedstawia ponad stuletnią drogę Wielkopolan do odzyskania niepodległości (obowiązują wcześniejsze zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń: odwach@wmn.poznan.pl)

8 września / niedziela

12.30  – zapraszamy na projekcję filmów o tematyce powstańczej w stylizowanej sali kinowej Muzeum.

Kolejne atrakcje z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa w następny weekend!

 

Powrót do listy kategorii Aktualności