Informacje o Muzeum

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu to pięć oddziałów. Kto je odwiedzi, pozna historię Wielkopolski.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego prezentuje czasy od zaboru pruskiego, niezłomnej walki z germanizacją i wreszcie największe, zwycięskie powstanie w historii Polski.

Wydarzenia z II wojny światowej, w której niemiecki okupant nie był w stanie zgnieść wielkopolskiego ducha, chwile świetności polskiego oręża, walkę o przetrwanie i lata cierpienia, gdy Wielkopolan wyrzucano z domów a elitę skazywano na śmierć, najlepiej  poznać w Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII, w Muzeum Uzbrojenia i w Muzeum Armii Poznań.

Natomiast Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 warto zwiedzić, by bliżej poznać historię powojenną, gdy poznaniacy jako pierwsi zbuntowali się przeciwko komunistycznej władzy.

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości posiada ponad 20 tysięcy eksponatów, prezentowanych na wystawach stałych i czasowych.

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.