„Jest mi wstyd, że niemiecka publiczna telewizja nie wie czyje to były obozy” – powiedział Thomas Nord, przewodniczący Niemiecko-Polskiej Grupy Parlamentarnej, który razem z deputowanym Bundestagu, Manuelem Sarrazinem odwiedzili dziś Fort VII.

Zwiedzanie Muzeum Martyrologii Wielkopolan było jednym z punktów szerszej wizyty w Poznaniu. Niemiecka delegacja przyjechała na zaproszenie przewodniczącego Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej, posła Szymona Szynkowskiego.

W Forcie VII gości przywitali i oprowadzali dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości Tomasz Łęcki, kierownik Fortu VII Grzegorz Kucharczyk i dr Jacek Kubiak. Delegacje Bundestagu i Sejmu RP złożyły kwiaty pod Ścianą Śmierci. Rozmawiano też o konieczności upowszechniania wiedzy o historii Fortu w czasie II wojny światowej i o współpracy, która sprawi, że więcej niemieckich wycieczek będzie odwiedzać to miejsce kaźni Wielkopolan.

 

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.