Z ogromnym żalem informujemy, że po ciężkiej chorobie zmarł Arkadiusz Maciejewski – kolega, przyjaciel, pasjonat historii wojskowości, dobry, bardzo lubiany człowiek. Od wielu lat szefował Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli.

Arkadiusz Maciejewski zaczął pracę w naszym muzeum jeszcze będąc studentem. Najpierw w Muzeum Armii “Poznań” a potem w Muzeum Uzbrojenia, gdzie praca stała się jego pasją. Był wybitnym specjalistą w dziedzinie broni pancernej, szczególnie pojazdów używanych przez polskie wojsko w czasie II wojny światowej. Doceniano jego wiedzę i pasję. Doskonale rozumiał nowoczesne muzealnictwo wojskowe, to jak się zmienia i jak należy je pokazywać. Na Cytadeli zbudował zespół, z którym świetnie się rozumiał. Muzeum Uzbrojenia jest dziś znane, lubiane i bardzo chętnie odwiedzane. Może się poszczycić wysoką frekwencją.

Arek Maciejewski miał mnóstwo planów związanych z rozwojem muzeum i jego ekspozycji. Niestety, przegrał w nierównej walce z chorobą. Miał 40 lat.

Za Państwa wsparcie w dniach walki z chorobą jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Arkadiusza Maciejewskiego pożegnaliśmy we wtorek 24 września. O godz.10.00 została odprawiona msza pogrzebowa w kościele pw. Bożego Ciała przy ul. Krakowskiej w Poznaniu. Pogrzeb odbył się o godz. 12.00 na cmentarzu Miłostowo (wejście od ul. Gnieźnieńskiej) .

Powrót do listy kategorii Aktualności