W Sejmie RP do końca tygodnia parlamentarzyści i goście mogą oglądać wystawę „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Droga Wielkopolan do Niepodległości”.

22 lutego wystawę pod patronatem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego otworzył w jego imieniu Marszałek Joachim Brudziński. W wernisażu wziął udział także Konrad Szymański sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, senator Anna Maria Anders sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, zastępca Prezydenta Poznania Jędrzej Solarski, posłowie, senatorowie oraz przedstawiciele fundacji, stowarzyszeń i instytucji, wspierających historyczne inicjatywy.

Wystawa w Sejmie o Powstaniu Wielkopolskim jest jednym z elementów przygotowań do 100 rocznicy jego wybuchu. Dyrektor WMN, Tomasz Łęcki podkreślał znaczenie zrywu Wielkopolan i wyraził nadzieję, że obchody rocznic staną się wreszcie ogólnopolskim świętem. Prosił też o wsparcie dla idei budowy nowoczesnego Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Wystawa w Sejmie została zorganizowana przy wsparciu poznańskiego posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego.

Autorem tej wystawy jest Marcin Wiśniewski.

Powrót do listy kategorii Wystawy

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.