Nocne aresztowania, obozy dla internowanych, godzina milicyjna, czołgi i posterunki milicyjne na ulicach  – grudniowy poranek 13 grudnia 1981 roku powitał Polaków głosem i widokiem gen. Wojciecha Jaruzelskiego, który zapowiadał nową rzeczywistość …

W 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce zapraszamy do Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli :

w niedziele 15.12.2019 w godzinach od 10.00 do 15.00 odbędzie się akcja pod hasłem “Wojsko na ulicach…” – przed muzeum będzie można spotkać posterunek Milicji Obywatelskiej i Ludowego Wojska Polskiego. Tego dnia będzie można obejrzeć umundurowanie funkcjonariuszy z tamtego okresu oraz zapoznać się z uzbrojeniem żołnierzy i milicjantów z czasu stanu wojennego.

Zapraszamy także w sobotę 14.12.2019  na ul. Wenecjanską 2

Tam z kolei akcja “Poza Cenzurą. Wydawnictwa podziemne w Stanie Wojennym”W. Od 10.00 do 15.00 będzie można zobaczyć pokaz produkcji tzw. bibuły w nakrytej już drukarni w schronie na Chwaliszewie, którego gospodarzem jest Bartosz Waliszewski z Projektu Niepokorni. O godzinie 16 i 18 odbędzie się panel dyskusyjny “Poza Cenzurą. Wydawnictwa Podziemne W Stanie Wojennym” poprowadzony przez Pana Krzysztofa Stasiewskiego działacza NSZZ “Solidarność” Region Wielkopolska. (Również w tym samym schronie.)

 

ORGANIZATORZY:
Muzeum Uzbrojenia, oddział WMN
NSZZ “Solidarność” Region Wielkopolska
Projekt Niepokorni
GRH Braterstwo Broni 70′
GRH 13.Batalion
Grupa Zadaniowa Beton
Restauracja Dmuchawce

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.