Nocne aresztowania, obozy dla internowanych, godzina milicyjna, czołgi i posterunki milicyjne na ulicach  – grudniowy poranek 13 grudnia 1981 roku powitał Polaków głosem i widokiem gen. Wojciecha Jaruzelskiego, który zapowiadał nową rzeczywistość …

W 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce zapraszamy do Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli :

w niedziele 15.12.2019 w godzinach od 10.00 do 15.00 odbędzie się akcja pod hasłem “Wojsko na ulicach…” – przed muzeum będzie można spotkać posterunek Milicji Obywatelskiej i Ludowego Wojska Polskiego. Tego dnia będzie można obejrzeć umundurowanie funkcjonariuszy z tamtego okresu oraz zapoznać się z uzbrojeniem żołnierzy i milicjantów z czasu stanu wojennego.

Zapraszamy także w sobotę 14.12.2019  na ul. Wenecjanską 2

Tam z kolei akcja “Poza Cenzurą. Wydawnictwa podziemne w Stanie Wojennym”W. Od 10.00 do 15.00 będzie można zobaczyć pokaz produkcji tzw. bibuły w nakrytej już drukarni w schronie na Chwaliszewie, którego gospodarzem jest Bartosz Waliszewski z Projektu Niepokorni. O godzinie 16 i 18 odbędzie się panel dyskusyjny “Poza Cenzurą. Wydawnictwa Podziemne W Stanie Wojennym” poprowadzony przez Pana Krzysztofa Stasiewskiego działacza NSZZ “Solidarność” Region Wielkopolska. (Również w tym samym schronie.)

 

ORGANIZATORZY:
Muzeum Uzbrojenia, oddział WMN
NSZZ “Solidarność” Region Wielkopolska
Projekt Niepokorni
GRH Braterstwo Broni 70′
GRH 13.Batalion
Grupa Zadaniowa Beton
Restauracja Dmuchawce

Powrót do listy kategorii Aktualności