Już  od soboty 24 sierpnia w Muzeum Uzbrojenia będzie można oglądać nową wystawę czasową “Mundur polskich wojsk pancernych 1919-2019”.
W tym roku mija sto lat, od kiedy wiosną 1919 roku we Francji w Martigny les Bains z inicjatywy gen. Józefa Hallera, dowódcy Błękitnej Armii i Komitetu Narodowego Polskiego w Paryżu, przystąpiono do formowania na bazie francuskiego 505. pułku czołgów polskiej jednostki pancernej. Wystawa  jest hołdem oddanym polskim czołgistom służącym na przestrzeni ostatnich 100 lat. Losy naszych sił pancernych ukazane zostaną poprzez prezentację dwunastu sylwetek mundurowych kierowców-mechaników oraz o stworzone specjalnie na potrzeby wystawy wizualizacje czołgów – odpowiednie dla danego okresu i miejsca.

Oficjalne otwarcie nastąpi 24 sierpnia od godz. 10:00 w ramach VII Dni Twierdzy Poznań.
W sobotę i niedzielę (24-25 sierpnia) będą organizowane oprowadzania kuratorskie z autorem wystawy o godzinach: 11:00 i 13:00.

Podczas Dni Twierdzy Poznań w Muzeum Uzbrojenia będą obowiązywać bilety specjalne w cenie 5 zł normalny oraz 2 zł ulgowy.

 

 

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.