Wielkopolskie Muzeum Niepodległości bardzo zaprasza na LuxFest – rockowy festiwal dla całych rodzin, nawet z najmniejszymi maluchami. Festiwal odbędzie się w sobotę 7 listopada w Arenie. W tym roku mamy w nim swój udział.

Koncerty rozpoczną się o godzinie 14.00 i potrwają do późnego wieczora. My szczególnie zwracamy uwagę na projekt „Za Wolność”, który rozpocznie się o 16.45. Wystąpi sześć zespołów z całej Polski, które przygotowały utwory o „Poznańskiej Piątce” . Tak określa się pięciu młodych chłopaków, wychowanków Salezjanów, którzy do końca pozostali wierni Polsce i Bogu. Zostali aresztowani przez gestapo, osadzeni w Forcie VII i w 1942 roku zamordowani przez Niemców. Do grona błogosławionych wyniósł ich papież Jan Paweł II. „Chcemy pokazać ludzi, którzy nie żyli dla siebie” – wyjaśniają organizatorzy festiwalu.

Jak zwykle częścią LuxFestu będzie LuxArt. To strefa warsztatów, zajęć, pokazów, twórczych działań i kącików ciszy dla najmłodszych. My od 12.00 zapraszamy na stoisko WMN, gdzie rodzice i dzieci poznają trochę historii, będą rozwiązywać zadania, tworzyć „drzewo marzeń” i drzewo przyszłości”. To też okazja, żeby kupić w promocyjnych cenach wydawnictwa muzeum.

 

 

Powrót do listy kategorii Aktualności